Kalıcı Olarak Göbek Yağı Nasıl Eritilir?

Göbek yağı özellikle iç organ yağlanması sonucu, iç organların etrafında oluşan, sağlığı tehdit eden zararlı yağlardır. Göbek yağı eritmede en önemli dönem ilk 2 haftadır. Çünkü yapılan diyet ve egzersizlerin sonucunda, beden alışmadığı şekilde yağ yakmaya ve kilo kaybetmeyi bu dönemde yapar. Vücudumuz göbek yağlarını nasıl depolar? Spor ve diyetle göbek yağlarını nasıl eritilir merak ediyor musunuz?

Göbek Yağı Konusunda Bilinmesi Gereken Doğrular

Yalnızca karın kaslarını çalıştırmak göbek yağlarını eritmez. Göbek yağı, tıpkı diğer vücut yağları gibi, bölgesel beden hareketleri ile yakılamaz. Bu yağların, erimesi için sağlıklı bir diyet ve vücudun her yerini çalıştıran egzersizler yapılmalıdır.

Aç kalmak bedeni depolamaya alıştırır. Bu nedenle kahvaltı yapmak, sağlıklı atıştırmalıklar, taze sebzeler ve meyveler tüketmek gerekir. Kadınlar için ideal kalori miktarı günde 1.500 kalori, erkekler ise 1.700 kaloridir.

Diyet ve egzersiz kadar kilo vermenin ana unsurlarından biride, düzenli uyku ve stresten uzak kalmaktır. Az ya da düzensiz uyku, yüksek stres, bel çevresinde yağ depolanmasını sağlayan kortizol hormonunun aşırı üretilmesine yol açar.

Beslenmede sadece detoks diyetleri ya da sadece sıvı içeren diyetler sağlıklı bir diyetle kombine edildiğinde etkili olur, Sıvı diyetler kilo vermek için ihtiyaç duyulan faydayı tek başına veremez. Diyet listesi taze ürünler, yağsız proteinler ve tam tahılların oranını arttıracak şekilde olmalıdır.

Sürekli kilo verdim mi diye tartılmak moral bozar ve motivasyonu düşürür, 2 hafta, sonra geçen haftalara göre daha fazla incelme olduğu görülür. İdeal kiloya yaklaştıkça gözle görülür bir sonuç ortaya çıkmaya başlar.

Unutulmamalıdır ki vücuttaki tüm yağlar aynı yapıda değildir. İç organların yağlarına viseral yağ denir. Diyabet, kalp hastalığı ve kanser riskini artıran yağlardır. Daha çok uyluk kalça ve kollarda depolanan yağlar bu yağlardan daha az risk taşır ve daha çabuk erir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: