İnatçı Kilolara Veda Edin!

Liposuction İle Fazla Kilolardan Kurtulmak Hayal Değil!

Her insan sağlıklı bir şekilde kilo vermek, fit olmak ve formda kalmak ister. Kilo vermek için başvurulan yöntem ise diyet ve spor yapmaktır. Sağlık sorunlarınız varsa diyet ya da spor yapamıyorsanız, kilo vermeniz oldukça zor olacaktır. Sizde bu durumu yaşıyorsanız yapılabilecek bir şeyler olmalı.. Gelişen teknoloji ile birlikte ilerleyen tıbbi olanaklarla artık kilolu olmak kaderiniz değil! Nasıl mı ? Cevap= Liposuction!

Kilo Sorununun Sağlıklı Çözümü

Liposuction, bölgesel oluşan ve diyet ya da sporla verilemeyen yağların kanül denilen tüpler yardımı ile negatif basınç altında alınması işlemine denir. Tıbbi bir operasyon yöntemidir ve dört ana yöntem uygulayarak yapılır.

1- Klasik Liposuction
2- Lazer Liposuction
3- Vaser Liposuction
4- Radyo frekans Liposuction

Son dönemde bölgesel zayıflama operasyonlarının büyük bir çoğunluğunda lazer kullanılmaktadır.

Lazer Liposuction Nedir?

Bölgesel zayıflamada kullanılan yöntemlerden biridir. Egzersiz ve diyete rağmen kilo verilemeyen belli bölgelerde biriken, kişinin görüntüsünü ve sağlığını etkileyen yağların alınmasında lazer kullanılmasıdır.

Lazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Lazer ışınları ile yağ alımı bölgesinde yağ dokuları parçalanır. Yağ vakumlama işlemi sırasında morarma veya kanama olmaması için ince kılcal damarlar bölgeden uzaklaştırılır. İşlem sonrası lazer yardımı ile parçalanan yağlar, kanül denilen tüpler yardımı ile negatif basınç uygulayarak çekilir. En son teknoloji ürünü olan lazer lipoliz cihazları işlem sırasında uygulanan dalga boylarında ve frekanslarında güç ayarlaması yapılmakta ve bölgesel olarak artırılıp azaltılabilmekte. Bu özellik sayesinde dalga boyları veya frekansları kullanılarak daha fazla yağ miktarı vücuttan alınmakta.

Klasik Yöntem ve Lazer Yöntem Farkı?

Lazer liposuction, klasik operasyon yöntemlerinden daha avantajıdır. Alınan yağ miktarının daha fazladır bu sayede bölgesel incelme daha fazla gerçekleşmektedir. Lazer kullanılarak gerçekleştirilen yöntemde kanama miktarı klasik yönteme göre daha azdır operasyon sırasında kan nakline gerek kalmamaktadır. Ayrıca operasyon sonrası meydana gelebilecek bölgesel sarkmaların önüne geçilmekte, cildin daha gergin ve canlı olmasını sağlanmakta. Böylece kişi, ince ve daha sıkı bir cilde sahip olmakta.

Herkes Lazer Liposuction Yaptırabilir Mi?

16 yaşını geçmiş bölgesel yağlanması olan herkese bu bölgesel zayıflama yöntemi uygulanabilir. Çok aşırı kiloya sahip kişilerde uygulamada zorluk yaşanmaktadır.

Hangi Bölgeler İçin Bölgesel Zayıflama Yöntemi Uygulanabilir?


Bölgesel yağlanma olan: Basen, karın, bel, kollar, iç bacak, jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) tedavisinde.
 
Liposuction Sonrası Kişi Normal Düzenine Ne Zaman Dönebilir?

Lazer liposuction uygulamasında uygulanan bölgenin yerine ve bölgeden alınan yağın oranına göre iyileşme süreci değişmektedir. Çene altında biriken ve yüzü görüntüsünü bozan yağların küçük operasyonlarını geçiren kişiler, operasyonun ertesi günü işe giderek, normal yaşantısına geri dönebilirler. Kişiye, uygulanan bölgenin büyüklüğüne göre iyileşme süreci 2 ile 3 gün sürebilir. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun çoğunlukla iyileşme süresi 5 günü geçmemektedir. Ağrı, morluk ve şişlik operasyonun ilk haftasına olmaktadır. İkinci hafta itibariyle yağ aldırma operasyonunun etkileri normal hayatını etkilemeyecek bir düzeye inmektedir. Her hangi bir olumsuzluk yaşamamak için, steril bir ortamda tecrübeli ve yetkin hekimlere liposuction operasyonunuzu yaptırmalısınız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: