6 Adımda Öğrenci Evi Dekorasyonu

Okuyan gençlerin en büyük hayali üniversite kazanmak ve en samimi arkadaşları ile eve çıkmaktır. Üniversite hayatını keyifli kılan en güzel şey kendine ait bir ev yaşamıdır. Öğrenciler ekonomik zorluklar ve sınav haftalarından dolayı günlerinin çoğunu evde geçirirler. Bu yüzden öğrenci evi dekorasyonu çok önemlidir. Siz de öğrenci evine çıkmayı düşünüyorsanız 6 pratik adımla sıcak ve düzenli bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

İlk Adım: Mobilya İhtiyacınızı Tespit Edin
Öğrenci evi dekorasyonu 
yaparken öncelik ihtiyaçlarınız olmalıdır. Eksik olan ve size sıkıntı çıkaracak demirbaşları belirlemelisiniz. Paranız artarsa daha lüks harcamalar da yapabilirsiniz.

İkinci Adım: Tema Belirleyin
Öğrenci evi dekorasyonu için
  bütçe çok önemlidir. Uyumlu, göz yormayan, stile uyan parçalar seçmelisiniz. Tema belirlerken stilinize uyan ve uyumlu tonlar veya aksesuarlar kullanabilirsiniz. Modern tarzda kullanışlı eşyalar öğrenci evleri için kurtarıcı bir seçimdir. Eğer evinizi sade bir tarzda dekore ederseniz, her eşyanız bir değer kazanacaktır. Böylelikle çabuk dağılsa bile eviniz kısa sürede de toparlanır.

Üçüncü Adım: Mobilya Seçimi
Aileden uzak yaşam tek başına bir hayat demektir. İdarenizi ve bütçenizi iyi değerlendirin, ikinci el eşya tercih edin. Geçici kullanıma uygun eşyalardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Çünkü mezun olduktan sonra eşyalarınızı satmak ya da elden çıkarmak zor olabilir. Öğrenci evi dekorasyonu için, ikinci el eşyalarınızı birkaç küçük dokunuş veya tadilat ile uygun hale getirebilir ve yenilebilirsiniz. Öğrenci evinde vaktinizin çoğunu odanızda geçirebileceğinizi göz önünde bulundurun. Bu nedenle yatak seçimine dikkat edin. Şık ve kaliteli nevresimler ile odanızda hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dördüncü Adım: Perde Seçimi
Yaratıcı ve becerikli biriyseniz ucuza alabileceğiniz kumaşları ya da parça perdeler ile kendi perdelerinizi yapabilirsiniz. Ya da ikinci bir seçenek olarak az kullanılmış perdeler alabilirsiniz.

Beşinci Adım: Aksesuar Seçimi
Öğrenci evi aksesuarı
arasında ilk sırada aydınlatma ürünleri gelir. Şık ve iyi ışık veren masa lambası gözlerinizi yormadan ders çalışmanızı sağlayacaktır.

Altıncı Adım: Ortak Alan Dekorasyonu


Öğrenci dekorasyonun da ortak kullanılan alanlar çok önemlidir. Dinlenme saatleri ya da birlikte zaman geçirme sürelerinde ortak kullanılacak eşya ve aksesuarlar rahat ve temiz olmalıdır. Az eşya ile sade dekore edilen salon ve mutfak her zaman daha kullanışlıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: