Sonbahar Renkleri İle Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

Çocuklarınız, en değerli varlıklarınızdır. Onlar için her şeyin en iyisini ve en güzelini istersiniz. İlk müjdeli haberden itibaren çocukları için hazırlık yapamaya başlarsınız. İlk olarak onların yataklarını ve odalarını seçerek, odalarını düzenlemeye başlarsınız. Ebeveynler için çocuk odası dekorasyonu her zaman kolay olmayabilir veya ebeveynler çok kararsız kalabilirler. Bu aşamada sizlere rehber olacak sonbahar renkleri ile çocuk odası dizaynını anlatmaya çalışacağız.

Odasına Sonbaharı Getirin

Çocuk odası dekore edilirken sakin düşünülmeli ve çocuğun uykusuna yardımcı olan rahatlatıcı renkler seçilmelidir. Son dönem oldukça trend olan sonbahar renkleri ile bir doğa harikası yaratabilirsiniz! Her tonda uyumlu renklerin iç içe geçtiği, yeşilin, kahverengi ile dans ettiği mevsimdir sonbahar! Tabiatın pastel renklere boyandığı bu mevsim renkleri çocuk odasına harika bir görüntü kazandıracak! Doğru ve uyumlu renklerle çocuk odanızı nasıl dizayn edebilirsiniz?

Sonbahar Renkleri ile Çocuk Odası Dizaynı

Duvar boyası gecenin renklerinden, beyaz bir yatak, turuncu bir masa, mavi bir dolap, kahverenginin hakim olduğu bir halı ile rengarenk bir ortam yaratabilirsiniz. Beyaz duvar boyası rengi ile pembe bir yatak, pastel tonlarda pembe bir çalışma masası, kapıları iki renkli gardırop, renkli bir halı ile kombine edilebilirsiniz. Zümrüt renklerde duvar kağıdı ile turuncu perdeler, beyaz masa ve sandalyeler, yeşil halı, kahverengi bir dolap, hardal rengi bir yatak ile de farklı bir dizayn yapabilirsiniz. Çocuğun yaşına uygun, oyuncaklar ve aksesuarlarla çocuk odası dekorasyonu tamamlayabilir ve tüm bunları yaparken çocuğun yaşını göz önüne almalısınız. Eşya dekorasyonu yaparken çocuğunuzun rahat edeceği sade bir oda dizayn etmelisiniz.

Çocuğunuzun Karakterine Uygun Olsun

Çocuk odası dekorasyonunda çocuğunun beğenisini göz önüne almalısınız. Çocuk odası dekorasyonu yapılırken, çocuğunun cinsiyeti, yaşı, sevdiği renkleri ve nasıl bir ortamda rahat edebileceğini düşünmeli, ihtiyaçlarına yönelik rahat bir ortam oluşturulmalıdır.

Sonbaharla Uyumlu Tema Seçimi

Tema seçilmeden önce; Çocuk odasının büyüklüğü, mobilyanın odaya uyumu, duvar kağıdı rengi veya duvar boyasının temaya uyumuna dikkat edilmelidir. Sonbahar renkleri içeren temalar arasından çocuğunuzu mutlu eden temayı seçmelisiniz. Maceracıyı seven ve hayal gücü güçlü olan çocuklara, ağaç ev, çadır motifli, kızıl derili esintileri olan veya Süperman gibi çizgi filmlerden esinlenebilir bu temalardan birini seçebilirsiniz. Daha sakin ve iç dünyasında mutlu olan çocuklar için, renkleri ve şekilleri içeren ağaç motifli temalar seçebilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucunda sonbahar renkleri ile dizayn edilen çocuk odalarının, çocuklar üzerinde sakinleştirici ve dinlendirici etkiler yaratığı gözlemlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: