Eyeliner Sürme Teknikleri ve Eyeliner Çeşitleri

Kusursuz bir eyeliner uygulaması bakış açınızı değiştirir! Eyelineri orantılı ve aynı kalınlıkta sürmek biraz yorucu! Ancak doğru sürüş pratiği kazanırsanız bu işlem aslında çok basit! Uygulanabilir birçok makyaj tekniği ya da küçük makyaj hileleri ile inanın eyeliner uygulamak çok daha basit hale geliyor. Tek seferde ve kusursuz eyeliner teknikleri neler, hangi çeşitleri kullanırsanız daha hızlı ve düzgün sürebilirsiniz… Püf noktalarını hep beraber gözden geçirelim mi? 

Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri

Kalem Eyeliner; kalem şeklinde piyasaya bulunan mekanizmalı yapıları ile taşıması ve sürmesi en kolay olan ürünlerdir. Fakat likit ve jel olanlara göre daha az dayanıklı ve onlar kadar belirgin ya da pürüzsüz görüntü sağlamazlar.

Likit Eyeliner; özel hazneli, fırçalı ve tüplü şekildedirler fakat farklı yapılarda bir ucu kalem şeklinde olanları da vardır. Oldukça belirgin ve keskin bir görüntü verirler. Biraz daha geç kururlar. Uygulama yaparken seri bir şekilde tek hamlede ya da fırçada yapılmalıdır.

Jel Eyeliner; Büyük bir bölümü küçük şişelerde özel fırçası ile birlikte satılır. Akıcı özellikte ve çok kolay uygulanır. Mat bir yapıya sahiptirler, kalıcılıkları oldukça yüksektir.

Hızlı ve Düzgün Eyeliner Nasıl Sürülür?

Göz makyajı öncesi nude krem far uygulanarak göz kapağı eyeliner için hazırlanmalı ve ciltteki renk tonları eşitlenmeli. Kusursuz bir eyeliner uygulamak için gözün bitiş çizgisine küçük bir nokta koyun. Arkasından eyelineri tek seferde hızlı bir hamleyle sürün. Elleriniz titriyor ve bu işi tek hamlede düzgün şekilde yapamıyorsanız o zaman bazı nesnelerden yardım alabilirsiniz. Yemek kaşığını elinize alın, sapını kirpik diplerinden şakağa doğru yerleştirin, altına çok ince bir çizgi çizin. Daha sonra kaşığı çevirin ve iç kısmı yüze gelecek şekilde kaşın bitim noktasından göze doğru kuyruğu üçgen şekilde düzgünce birleştirin. Göz pınarından başlayarak kuyruğa doğru net bir çizgi ile işlemi tamamlayınız. Kullanmadığınız eski bir kredi kartınızın alt köşesini küçük bir üçgen şeklinde süzgün şekilde kesin. Kartı gözün bitimine yerleştirin ve arasını iyice doldurun. Başka bir teknik ise selobant uygulaması! Bantla eyleliner çekeceğiniz alanı belirleyecek şekilde bantlayın. Eyeliner işlemini uygulayın ve bantları nazikçe çıkarın. Hiçbir yere taşmadan ve kusursuz bir uygulama yaptınız! Eyeliner sürülürken dirseğinizle sabit olan bir zeminden güç alın. Bu sabitleme işinizi daha kolaylaştıracak ve elinizin titremesin ve kaymasını da önleyecek!

Akmayan Eyeliner Nedir?

Akmayan eyeliner, tere, göz yaşına, neme, suya dayanıklı olan ve uzun saatler boyu bozulmadan kalabilen, kirpik üstü uygulan, özellikleri ve özel üretimleri ile bozulmadan ve dağılmadan uzun saatler boyu dayanana göz makyaj malzemesidir. Bu özellikleri ile daha çok sporcu ve yüzücü kadınlar tarafından daha çok kullanılmaktadırlar. Çabucak kurur ve uygulandığı bölgede sabit kalır. Akmama özelliği olduğu için daha fazla kirpik içine ve göz üstün de kullanılırlar. Nişan, düğün, akşam yemeği, plaj ve havuz partileri için oldukça ideallerdir. Yaz aylarında, sıcak bölgelerde ve havalarda göz makyajı yapanlar için çok uygundur. Sık sık durmadan aynaya bakma ihtiyacından kullanıcılarını kurtarır! 

Eyeliner Fiyatları

Eyeliner fiyatları dayanıklılık özellikleri ve markalarına göre farklılık gösterirler. Suya dayanıklı, tahriş etmeyen ya da alerji yapmayan cilt dostu ürünlerin fiyatları daha yüksektir. İçeriklerindeki doğal ve etkin maddelerden dolayı daha yüksek fiyatlarla daha fazladır. Çok yönlü jel, yüksek pigmentli, 24 saat dayanıklı ve mat görüntü sağlayanlar ise özel ürün kategorisindedir. Cildinizin yapısına ve kullanım sıklığına göre birçok seçenek arasından size uygun olanı seçebilirsiniz. Kaliteli ürün her zaman daha ekonomiktir! Çünkü daha fazla dayanır ve daha uzun ömürlüdür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: