Kalp Sağlığını Etkileyen Kişisel Hatalar

Kalbiniz sizin yaşam kaynağınızdır. Bazen bilerek ya da bilmeyerek birçok hata yaparız. Yapılan hatalar önce kalbin ritmini ardından da sağlığını bozar. Fazla kahve içmek kalp ritmini tetikler ve küçük bir heyecan anında sizi hastahanelik yapabilir. Günde en fazla 3 küçük fincan kahve tüketmek gerekiyor. Koca koca fincanlarla su gibi kahve tüketmek yüksek kan basıncını tetiklerken, buna bağlı kalp krizlerine yol açıyor!

Çok ve aşırı terlemek, az su içmek de kalbi yoruyor! Özellikle geceleri idrara kalkmamak için az su içenlerde susuz kalmaya bağlı uykuda ölümlere rastlanmaktadır. O nedenle gece yatmadan 1 bardak su ve kalkıldığında uyku arasında da 1 bardak su içmek kalp sağlığını olumlu yönde desteklemektedir.

Kalp sağlığınız bozulmasın istiyorsanız spor ya da antrenmana giderken aç gidin! Ya da yemek veya öğünlerinizi spordan en az 2 saat önce tüketin. Spora ya da yürüyüşe mümkünse yürüyerek gidin ki bedensel hazırlık yaşanabilsin.

Çok sıcak sulardan aniden çok soğuk sulara atlamak ya da yüzmek kalbi çok kötü etkiliyor. Vücut ısısının aniden yükselmesi ya da düşmesi kalbin çalışmasını etkilemekte ve kalp durmasına sebep olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: