Aşık Olunca Bunları Yapmayın!

Aşık olmak birini sevmek ve hayatı yaşama değer bulmak, dünyanın en güzel şeylerinden bir tanesi ve her yıl dünyada milyonlarca yeni aile elbette aşk sayesinde kuruluyor ve sevgi temelinde şekilleniyor. Ancak her aşk hikayesinin sonu istenildiği ya da arzulandığı gibi maalesef mutlu sonla bitmiyor ve ilişkilerin sonlanmasının ardından yapılan pek çok şey insana kendisini aptal gibi hissettiriyor. Dolayısıyla aşık olduğunuzda her şey size çok normal ve doğru görünür. Fakat aslında uzak durmanız ve yapmamanız gereken şeyler var! Aşık olanların dediklerimize pek de önemsemeseler de ve onlara o an inandırıcı gelmese de biz yine de bir kaç hatadan bahsetmek istiyoruz…

Ödün Vermek

Başkasına ya da uzun zamandır beklediğiniz birine kişiye karşı aşk duygusunu hisseden erkekler veya kadınlar maalesef bu durumun heyecanı içerisinde kendi hayatlarını boş vermekteler. Bu eğilim kişisel olarak zevk alınan şeylerden kişiyi uzaklaşılır, hobiler ve keyif alınan diğer aktiviteler tamamen sevilen kişinin sevdiği şeylerle yer değiştirir. Lakin bir aşk sona erdiğinde kendinizden verdiğiniz tüm bu ödünler kendinizi boşlukta hissetmenize neden olur. Tabii ki sadece kendi sevdiğiniz şeyleri yapmamanız ve sevdiğiniz kişiyle ortak bir şekilde hareket etmeniz gerekli fakat bunu belli sınırlar ve denge içerisinde yapmanız çok daha iyi olacaktır.

Kendi Sosyal Çevrenizden Uzaklaşmak

Karşılaşılan bir diğer hata ise sevgili yapınca arkadaşları ya da sosyal çevreyi unutmaktan geçmektedir. Maalesef bu durum hem ilişki içerisindeyken hem de ilişki sonlanacak olursa kendi sosyal çevrenizden kopmanıza neden olur. Dostlarınızı yarı yolda bıraktığınız için onlarla yeniden eskisi gibi olmanız da çok zor olacaktır ve bu nedenle sosyal yaşantınızı sadece sevgiliniz üzerinden yaşamayı tavsiye ediyoruz.

Kalıcı Dövme Yapmak

Gençlerin ya da ilk kez aşka düşenlerin en büyük hatası ise arasında ise maalesef kalıcı dövme yaptırmak yer almaktadır. Özellikle 20’li yaşlarda yapılan ve sevgili adı verilen, dövmelerin ilerleyen yıllarda büyük sıkıntılar çıkardıkları bilinmekte. Bu yaşlardaki aşkların çoğu evlilikle sonlanmıyor ve daha sonraları bu dövmeleri sildirmek pahalı ve acılı oluyor! Kendinizi anlatmak için dövmeler yerine sözlerinizi ve davranışlarınızı ortaya koyarsanız eminiz ki sevdikleriniz sizin ne demek istediğinizi anlayacaklardır.
Tabii ki aşk hayatı boyunca yapılan daha onlarca farklı hata ve yanlış olacaktır fakat bunlar aynı zamanda öğrenme süreciniz olduğu için hepsine değinmemiz gerekmiyor. Mümkün olduğu kadar temel hatalardan uzak durarak daha mutlu bir aşk hayatına sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: