Makyajla Burun Küçültme veya Kaldırma Nasıl Yapılır?

6 adımda burnunuza istediğimiz şekil verebilirsiniz. Nasıl mı?

1) Burnunuzu tanıyın. Elinize bir ayna alın ve burnunuzu detaylı olarak inceleyin. Hangi bölgesinden rahatsız iseniz  karar verin sonra makyaj hileleri ile kontürleme işlemine hazırlık yapın.

2) Temiz far ya da allık  fırçası, bir makyaj süngeri ya da parmak uçlarınızla yapabileceğiniz kontürleme işlemi için mat bir bronzer ve aydınlatıcıyı hazırlayın.

3) Daha dar bir burun yapısına sahip iseniz; karıştırma fırçasın ya da parmak ucunuza alacağınız bronzer  kaşınızın tam başlangıç noktasından başlayarak aşağı doğru çizgi halinde hat şeklinde çekin. Aynı işlemi burnunuzun diğer tarafına da uygulayın. Burnunuzun ucuna kadar inmeyin, dikkatli olarak tek hamlede yapmaya çalışın. Daha sonra belirgin şekilde çektiğiniz bu hattı fırça darbeleri ile yumuşatarak daha doğal hale getirin. Burun kemiğinizin üzerine aydınlatıcıyı çok düz bir hat şeklinde çekin. O bölümü daha belirgin hale getirin. Tüm işlemlerden sonra nazik fırça darbeleri ile makyaj malzemesini iyice dağıtın.  Aksi halde yapay bir sonuç ortaya çıkar. Son olarak göz çukurunu gölgelendirmek için daha ince burunlu görünmek için çok etkili bir yöntem.

4) Burnun ucunu daha  belirgin ve kalkık hale getirebilmek için aydınlatıcı kullanın. Bu aydınlatıcıyı burnunuzun ucuna arzu ettiğiniz yükseklikte bir yuvarlak meydana getirecek şekilde sürün. Burun deliklerinin arasında kalan bölüme ise gölgelendirme tekniği kullanarak, fırça darbeleri ile dağıtın. Burun altına bronzer uygulamak burnunuzun daha kısa ve kalkık görünmesine de yardımcı olacaktır.

5) Geniş kanatlı bir burun yapınız varsa gölgeleme tekniği ile daraltılmak istenen alana bronzer uygulaması yapın. Yine burun ucuna değdirmeden burun kanatlarına ve yanak ile birleşen burun yan bölümlerine gölgeleme yapın. Bu uygulama burun kanatlarının daha dar görünmesini sağlayacaktır. 

6) Aynı tekniği kullanarak dar burun yapısını geniş, geniş burunları ise dar, yamuk ve kemerli burunlar ise göz yanılması ile düzgün gösterebilirsiniz. En önemli nokta büyük görünmesi istenen yere aydınlatıcı ve geri plana atılması istenilen bölgeye bronzer sürmek yeterli.

Değerlendirme: 1 / 5.

			

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: