3 Hafta İçinde Fit Bir Görünüm İçin

3 hafta içinde daha fit bir görünüme kavuşmak ve bu hızlı sonuç akmak istiyorsanız kendinizi sevin, sevgiyle beslenin gücü yine kendi bedeniniz ve ruhunuzdan alın. İhtiyaç duyduğunuz gücü içinizde bulabilirsiniz. Kilo vermek, daha fit bir bedene kavuşmak ve sağlıklı olmak için uygulamaları alışkanlığa dönüştürün ve aşağıdaki 6 harika yöntemi mutlaka 21 gün taviz vermeden uygulayın. Her aşamada karalı olmak ve kendine inanmak en büyük güçtür, sizde içinizdeki güce inanın…..

1- Öğünlerinize Protein ve Sebze EkleyinSıkıcı ve zorunlu öğünler yerine keyifle yiyebileceğiniz yemekleri tüketin. Öğünlerinizde porsiyon kontrollü yapın. Kas oluşumunu destekleyen, tokluk hissi veren ve yağ yakımını hızlandıran protein ağırlıklı beslenin. Bunu yaparken aşırıya kaçmayın ve beden kitle endeksine uygun günlük ihtiyaç kadar tüketin. Vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve lifi sebzelerden alın. İki avuç içi kadar protein; et, tavuk ya da balık. İki yumruk büyüklüğünde kadar sebze öğünde yeterli olacaktır.

2- Kardiyoyu Es Geçmeyin

Spor yapamıyorsanız tempolu ve yoğun çalışıyorsanız  kardiyo hareketlerini günde 30 dakika  uygulayın. Her gün 30 dakika ya da en azından hafta içi  4 gün yapmaya çalışın. Kardiyo yapmak zor geliyor ya da bedensel engelleriniz varsa tempolu yürüyüş yapın. Yürüyüş yapacak alan sıkıntısı çekiyorsanız, aerobik hareketleriyle kolay bir program hazırlayarak evde yapmaya çalışın. Bu alışkanlık kalp, beyin, bağışıklık, stres ve genel kondisyonu dengelemek için çok faydalıdır.

3- Güçlenmek İçin Bedensel Direnç Hareketleri Yapın21 gün  uygulayabileceğiniz ve ara vermeden düzenli yapabileceğiniz vücudunuzda önemli değişiklikler yapacak egzersizleri belirleyin ve uygulayın. Squat, lunge, plank, ağırlıkla çalışma, mekik vb.  hareketleri 10 sayarak artırarak 21 gün çalışın.

4- Karbonhidrat Tüketimini Sınırlayın

Karbonhidrat tüketimi, hareketsiz bir yaşam tarzında fazla yağlanmaya sebep olur. Böyle bir dönem yaşıyorsanız  olabildiğince azaltın. Spor yapmaya başlayınca vücudunuzun enerjiye ihtiyaç duyduğunu anladığınızda  kontrollü ölçülerde karbonhidrat tüketin.
 
5- Düzenli Uyuyun

Düzenli uyku zayıflatır! Uyumadan en az bir saat önce tüm elektronik cihazlarla bağlantınızı kesin ve 8 saat aralıksız uyuyun. Hafta içi  5 günü  sağlıklı bir uyku planı uygularsanız bedensel zindelik kazanırdınız.
 
6- Stresi Azaltın 

Stres  yapan ya da sizi ruhen yoran ortamlardan uzak durun. Günlük olarak en az 10 dakika gevşeme ya da stres atma düzeni geliştirin. Gözlerinizi yumun ve nefesinizi izleyin yaşadığınız ve sağlıklı olduğunuz için mutlu olun. Bu uygulama yüzünüzdeki kasları gevşeterek rahatlamanızı  sağlayacak. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: