Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Lazer İle Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı yaşa ve yer çekimine bağlı olarak zamanla aşağı doğru düşer ve gözün görme yetisini kötü yönde etkiler. Yağ veya cilt fazlalıklarının artması ve buna bağlı olarak gelişen göz üstü torbaların alınması gerekir. Göz kapağı ameliyatları yani lazer ile göz kapağı estetiği ameliyatları çok küçük bir doz lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Göz kapaklarında oluşan yağlanma ya da cilt fazlalıkları küçük ve acısız bir işlemle alınır. Lazer ile göz kapağı estetiği yapılan hasta günlük hayatına ertesi gün dönebilmekte. Lazer ile ameliyatsız göz kapağı estetiği ile fazla olan göz kapağı alındıktan sonra bazı hastalarda levator kasının güçlendirilmesi de gerekebilir Bunun için çeşitli tıbbı yöntemler hastaya anlatılır ve sorun kısa süre içerisinde sonuca bağlanır. Lazer ile ameliyatsız göz kapağı estetiği ameliyatı adı verilen bu ameliyatın yapılması için göz kapağı düşme oranının fazla olması ve kapakların çok düşük olması, kişinin sosyal çevresi tarafından sürekli yorgun veya hasta olarak adlandırılması.

Lazer İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarında torbalanma bazen yaşlanma olmadan, erken yaşlarda ortaya çıkabilir bu durumdaki göz kapakları şişkin ve gergin olduğu için baş ağrısı yaparlar. Böyle hastalarda lazer ile göz kapağı estetiği sadece yağları alarak oldukça iyi sonuçlar vermektedir.
Lazer ile göz kapağı estetiği o bölgeye yapılan çok küçük doz bir anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat süresi hastadan hastaya değişse de yaklaşık olarak 20 dakika ile 40 dakika arasında sürmektedir. Tamamen iyileşme yaklaşık 2 hafta kadar sürebilir.
Göz estetiği ameliyatları kişiyi yorgun görünümden kurtarır. Ameliyatın başarısı için hastanın bilgilendirmesi ve işlemin anlatılması gerekir.

“Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği” için 3 cevap

 1. Ben biraz ekleme yapayım müsadenizle,konum olmasa da kendim için araştırmıştım.Bu işleme ameliyat demiyoruz zira gözkapağı lazer ile koterize edilir dokuda oluşan yanıklar diyebiliriz kabuk bağlar iyileşme sürecine girerken deriyi büzdüğü için düşük göz kapağı kesilmiş gibi olur.👍 paylaşım için teşekkürler. Ben henüz yaptırmadım😁🌸💎🌸

  Beğen

  1. Evet ameliyatsız göz kapağı estetiği arkadaşım yaptırdı işlem çok başarılı olmuş. Fakat ifadesi değişti biraz garipsedik

   Liked by 1 kişi

 2. Ben de ondan korkuma yaptırmıyorum🙈 😁

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: