Zıplayarak Kilo Verilir mi? Zıplayarak Sıkılaşın!

Vücudun kendi kendini yenilemesi ve bozulan düzenini yediden yapılandırma saati; gece saat 23.00 – 02.00 saatleri arası. Vücudumuzu dengede ve sağlıklı kılmak ve bu dengeyi korumak için çeşitli ipuçları ve yöntemler vardır.

Bedene Balans Ayarı Yapmak

Tüm canlılar gibi insan vücudu da bir denge üzerine kurulmuştur. Bu denge bedenin balans ayarı‘dır. İnsan bedeni günlük yaşam içinde yaptığı tüm bedensel hareketler ve bedensel çalışmalar bu balans ayarı düzeni içinde yapar ve tamamlar. Doğa ve  yaşamda olduğu gibi insan bedeni de çabalarsa hareket ederse değerleri yenilenir ve beden sağlığı korunur. Ne kadar hareketli olur ve dengeli bir düzende yaşarsanız vücudumuz da o derece dengeli, zinde olur. Bu yüzden bedenin bağ dokularını, kaslarını güçlendirecek ve ayakta tutacak bir hareket düzeni oluşturmak gerekir.
Bağ dokusu vücudumuzu saran, organlarımızı birbirine bağlayan onları bir arada tutan ve bedene hareket kabiliyeti veren küçük kas dokularıdır.
Bağ dokuları aşırı kilo alıp verme ve hareketsiz yaşam içinde deforme olur ve sarkar. Bağ dokusunun ve sarkan deri ya da kas kütlesinin tekrar toparlanması ve sıkışması için bazı hareketler yapmak gerekir. Bunun için beyine çeşitli komutları belirli zamanlarda vermek şarttır. Bağ dokusu ve sarkan dokuların tamir saati gece 23.00 – 02.00 saatleri arasıdır. Bu zaman aralığında birkaç kez zıplamak beyne toparlama komutu verir ve gece boyunca beden kendini sıkılaştırmaya başlar. Zaman içinde gözle görünür toparlanma sağlanır.

Şişmanlık ve kilo alımı bağ dokusunu gevşemesine neden olduğu gibi organların hareket kapasitesini de azaltır. Vücudun göbek, basen ve kalça çevresinde bulunan bağ dokusu boşluklarını zamanla yağ dokusu ile dolar. O bölgelerde portakal görünümü yağ dokuları ve çıkıntılar oluşur. Vücudun kendi kendini tamir etmesi bedenin hareketlerle desteklenmesi gerekir. Bunu düzenli spor yaparak ve geceleri saat 23.00 – 02.00 saatlerinden hemen önce birkaç kez zıplayarak yapabilirsiniz. Ya da bedeninizi titreterek ve hızlıca sallayarak gevşek dokularınızı ve vücutta sarkan, sallanan bölgelerinizi harekete geçirerek beyninize toparla komutu verebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki sıkı ve çabuk zayıflama sağlanabilmesi için beyninize o yönde komutlar vermelisiniz.

Çünkü her şey insan alt beyninde kayıt altına alınır ve bu alt beyin gece sabaha kadar belek taraması yaparak bedenin yapılanmasını sağlar. Unuttuğunuz ya da unuttuğunuzu zannettiğiniz her şey burada saklı kalır. Ne zaman uyarıcı ya da hatırlatıcı bir olay yaşarsanız o zaman sanki bu anı yaşamıştım hissine kapılırsınız. Beyninizi tanıyın ve hayatı daha anlamlı kılın! Sevgiyle beslen severek ye!

Sevgiyle Beslenin

Vücudunuzu sevin ve sevgiyle beslenin! Birçok diyet ve zayıflama önerilerini denediniz ve hiçbiri olumlu sonuç vermedi mi? Belki de  kendinize ve bedeninize bakış açınızı değiştirmelisiniz! Vücudunuzun sevmediğiniz yerleri ya da fazlalıkları olabilir. Açlık diyeti yapmak ya da duyduğunuz her zayıflama önerisine körü körüne sarılmak vücudunuzu ve ruhunuzu yorar! Vücudunuzu sevgiyle besleyin ve hayata sevgiyle bakın o zaman her şey çok daha güzel görünmeye başlayacaktır.
Kendinizi sevin, kendinizi severek ve kendinize iyi bakarak beslenin. Yılların emaneti olan bedeninize ve organlarınıza spor yaparak ve sizi mutlu neden faaliyetlere katılarak destek olun. Ruhunuzu nadasa alın!

“Zıplayarak Kilo Verilir mi? Zıplayarak Sıkılaşın!” için bir cevap

  1. İyi tavsiye! Beyin en iyi doktor ve yaşam tarzı ve yiyecek en iyi ilaçtır. Derin nefes alma ayrıca rahatlamaya ve uyumaya yardımcı olur.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: