Kadın Ayakkabı Modelleri ve Çeşitleri

Bayan Ayakkabı Modelleri

Binlerce ayakkabı modeli arasında şıklığınızı tamamlayan kadın ayakkabı modellerini artık birçok ayakkabı mağazasında kolayca bulabilirsiniz. Yüksek ökçeli ve topuklu, alçak topuklu rahat, ince topuk, kalın topuklu, apartman ya da platform topuklu ayakkabılar arasında istediğiniz renk ve seçenekte kadın ayakkabı çeşitlerinden tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Topuklu ayakkabılar kadını zarif ve daha kadınsı gösterir. Kullanım amacına ya da kullanım yerine bağlı olarak topuk boyuna karar vererek şık tasarımlardan seçebilirsiniz.  Kadın Ayakkabı modelleri üzerindeki bant ve kayış modeline ya da şekline göre isimler alırlar. Ayakkabı alışverişi yaparken neyi ya da nasıl almanız gerektiğini daha iyi anlamanız için kadın topuklu ayakkabı modelleri ve isimlerini sizler için araştırdık!

Pump Ayakkabı Modeli

Her kadının dolabında mutlaka bulunması gereken ya da büyük çoğunlukla bulunan ve kadınların çok sık olarak kullandığı klasik bir ayakkabı modelidir. Bağ ya da şerit olmayan oldukça hafif ve rahat bir ayakkabı modelidir.

Stiletto Ayakkabı Modeli

1930’lu yıllarda ortaya çıkan ve o günden beri en fazla satın alınan ya da bilinen kadın ayakkabısı olarak günümüze kadar gelen stiletto ayakkabılar kadının tarzına ve duruşuna oldukça ince ve zarif görüntü veriri.  Her sezon farklı renk ve desenlerle ayakkabı vitrinlerini süsleyen ve en fazla renk seçeneği olan kadın ayakkabı modelidir. Yüksek ve ince topuklu olan stiletto kadın ayakkabı modelleri oldukça uygun fiyatlarla satılmaktadırlar.

Kedi Topuk Ayakkabı Modeli

Kadın ayakkabı modelleri arasında ince ve alçak topuklu oldukça rahat olan kedi topuk ayakkabı modelleri şık görüntüsü ile çok satanlar arasındadır. Çok rahat ve sağlıklı kullanım imkânı sunan kadın ayakkabı çeşitleri arasında en çok tercih edilen ayakkabı modelidir

İskarpin Topuk Ayakkabı Modeli

Klasik ayakkabı modeli olan iskarpin ayakkabı, ökçesi yüksek ve topuklu olarak bilinen kadın ayakkabı modelidir. Erkek ayakkabı modellerinden esinlenerek üretilen farklı ve oldukça ağır bir görüntü veren bu kadın ayakkabı modeli daha çok özel zamanlarda kullanılmaktadır.

Makara Topuklu Ayakkabı Modeli

Rokoko ve Barok dönemlerinde ilk olarak kullanılmaya başlayan ve günümüze gelen şık tasarımlı topukları makaraya benzetilen ayakkabılardır.  Üsten kalın başlayan topuk aşağıya doğru inerken incelir ve daha sonra ise topuğun son kısmında tekrar kalınlaşan bir modeldir.  Tasarımı ve tarzı çok farklı ve güzel bu ayakkabı modelleri özellikle bel ağrısı yaşayan hanımlar tarafından tercih edilmektedir.

Platform Topuk Ayakkabı Modeli

Ön ve arka kısmında esnemeyi sağlayan ayak yapısına uyumlu olarak özel platformu ile yüksek topuklu ayakkabı modelidir. Topuğu yüksek olmasına rağmen oldukça rahat ayrıca uzun süreli kullanımda da ayağı ve beli rahatsız etmez. Platform topuklu kadın ayakkabı modellerinden alacaksanız boyunuza uygun olanını tercih etmelisiniz. Çünkü esnemesi fazla olmamalı ve yeri iyi kavramalıdır.

Mantar Topuk Ayakkabı Modeli

Birçok ayakkabı modelinde karşımıza çıkan mantar topuk bu ayakkabı modelinin en bilinen özelliğidir. Diğer birçok ayakkabı modelle göre topuğu daha kalın olduğu için daha rahat ve spor bir kadın ayakkabı modeldir.

Lita Topuk Ayakkabı Modeli

Lita kadın ayakkabı modelinin en belirgin özelliği topuk kısmında ahşap kullanılmasıdır. Çok rahat ve kullanışlı bir ayakkabı modeli olan aşırı ses yapmayan özelliği ile rahat kullanım sunar!

Apartman Topuk Ayakkabı Modeli

Topuk şekli ve modeli kare şeklinde olan yüksek topuklu ayakkabı modelidir. Topuk yüksekliğine rağmen oldukça kullanışlı ve rahat bir kadın ayakkabı modelidir.

Kadın Ayakkabı Çeşitleri

Kadın ayakkabı çeşitleri ise birçok model ve renkte aynı model ayakkabının farklı tasarımlarından üretilen modellerdir. Kullanım alanına ya da giyilecek yere göre çeşitlenir. Birçok kadın aynı ayakkabının değişik renklerinden alırlar ve farklı kombinlerle kullanırlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: