Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan Egzersiz Programları

Doğru olarak yapılan egzersizler hızlı ve sağlıklı kilo vermeyi destekler. Sporcu Beslenmesi ve hangi Hangi Spor Kaç Kalori yazılarımız da sizlere bu konularda ışık tutacaktır.


Hızlı kilo verebilmek için  kas grubuna yönelik egzersizler ile başlanmalıdır. Bu dönemde vücut, enerjisini depolanmış olan şekerden alır. Sıra yağların yakılmasına  geldiği zaman, kas grubuna yönelik yapılan egzersizler bitmiş olur. Bunun arkasından  yapılmaya devam eden  kardiyo egzersizleri ise kalp atım hızını yükseltir ve nabız yağ yakımı düzeyinde kardiyo boyunca yağ yakımı sürer. Bu ve devamında yapılan egzersiz, vücudun yağ yakımını hızlandırır ve daha fazla yağ yakımına da yardımcı olur.

Kilo vermek için asıl aşamalar spor bittikten sonra başlar ve devam eder. Kas gelişimi, kilo verme gibi hedefler, spor salonlarının ya da sporun dışındaki yaşam alanlarında  gerçekleşir. Yani günlük dinlenme, düzenli uyku, düzenli beslenme sırasında beden kilo verilmeye devam eder. Bu nedenle haftanın 5 gününde de bedeni yoracak, ağırlık ve kardiyo egzersizleri yapılmalı, düzenli uyunmalı, düzenli beslenilmeli ve iyi dinlenilmelidir. Hafta sonu ise, dengeli ve az beslenerek hiçbir egzersiz yapılmadan istirahat edilmelidir. Sağlıklı kilo verme ve sevgiyle beslenme işin püf noktaları işte budur.

Kas ve Sıvı Dengesi KorunmalıdırSağlıklı bir bedene sahip olmak sağlıklı olarak kilo verebilmek için, vücuttaki fazla yağın yakılması gerekir. Bunun içinde vücuda sıvı ve kas kaybı oluşmamasını sağlayacak komutlar vücuda verilmelidir. Kasları korumaya yönelik kas egzersizleri yapılmalıdır. Ancak gün boyu yorulan ve enerji kaybeden vücudu ve  kasları besleyerek, vücudun kasları kaybetmeden tutması sağlanmalıdır. Sıvı kaybını ise gereği kadar su içerek önlemek mümkündür. Kas kaybı ve su kaybını garantiye alındıktan sonra, bedensel olarak düzenli yağ yakımı için, gün boyu tüketilen gıdalar, eşit kalorili olacak şekilde yaklaşık 6 öğüne dağıtılmalıdır.
Yanı sıra her gün düzenli olarak günlük olarak kardiyo egzersizleri ve kas egzersizleri de aksatılmadan yapılmalıdır. Kas egzersizleri yapılmadan önce,  sadece kardiyo egzersizleri yapılarak da kilo verilebilir. Ancak o zaman vücudun fiziksel görünüşü şekil almaz sadece bölgesel yağ yakımı olur.


Aerobik 

Aerobik egzersizleri vücudu zinde tutarken yağ yakımını da hızlandırır. Birçok kasın aynı anda çalıştıran bu egzersiz, yağ yakmada etkili olduğu kadar vücut şekillendirmede de çok etkilidir. Hızlı kilo vermek isteyenlerin uygulayabileceği bu egzersiz evde ve istenilen her ortamda yapılabilir. Aerobik ile birlikte dans, yürüme, koşu gibi egzersizler de yapılabilir. 

Yüzme

Yüzme, hızlı ve etkili kilo vermek isteyenlerin başvurduğu en önemli spor ve egzersizdir. Vücudun her yerini eşit şekilde çalıştıran ve kasları güçlendiren yüzme hızlı kilo verme de oldukça etkilidir. Fırsatı olanlar haftada en az  2-3 saat yüzebilirler.

Takım sporları 


Voleybol, futbol, basketbol gibi toplu yapılan ya da bir  takımla yapılan sporlar hızlı kilo verme de etkili olan bir yöntemdir. Uzun vadede dengeli ve düzenli beslenme ile beraber takım sporları yapanlar hızlı kilo verebilirler.

Spor Salonu Egzersizleri 


Spor salonunda yapılan tüm  egzersizler yağ yakmak için çok fazla seçeneği bir arada toplarlar. Spor eğitmenlerinin yönlendirmeleri ve yardımlarıyla da birçok egzersiz seçeneği arasında kendi bedeninize uygun sporu seçerek sağlıklı kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Dans Etmek

 

Son zamanlarda toplu olarak yapılan ve hem spor hem eğlence yerine geçen dans ederek yağ yakma en çok tercih edilen egzersiz yöntemi.  Dans vücudun birçok bölgesini aynı anda çalıştırır,  bundan dolayı da  hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

Yürüyüş yapmak


Düzenli ve tempolu yürüyüş, kilo vermede en önemli egzersizdir. Özellikle sabahları yapılan yürüyüşler dengeli beslenmeyle desteklenirse kilo vermeyi hızlandırır. Hareket  kilo vermede en önemli adımlardan biridir. Yürüyüş yapmak insan bedenini  zinde tutarken, fit vücuda sahip olmanızı sağlar ve  hızlı kilo vermeyi de destekler.

Bisiklete Binmek 

Bisiklete binmek hem keyifli hem de çok etkili egzersiz yöntemlerinden biri. Açık havada sürüş keyfi ile ya da veya evde kondisyon bisikleti kullanarak kilo verebilirsiniz. Özellikle bacak kaslarını çalıştıran, güçlendiren ve sıkılaştıran bisiklet egzersizi en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmekte.

“Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan Egzersiz Programları” için 2 cevap

  1. Çok farkı ve güzel bir site kaleminize sağlık….

    Beğen

  2. Thank you beautiful

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: