Estetik Dolgu Nedir? Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Dolgu Estetiği Nedir?

Dolgu Estetiği kimler yapabilir? Yaşa bağlı oluşan bozukluklar, zararlı alışkanlıklara kullanımına bağlı bozukluklar, güneş ve yer çekimi oluşan sarkmalar, ciltte meydana gelen kollajen azalması sonucu oluşan bozukluklar ve bunları giderilmesinde yapılmalıdır. Zaman içinde yüz bölgesinde yağ miktarı azalır ve yağların yeri değişerek yüzde sarkma ve asılmalar oluşabilir.

Oluşan yüz sarkmaları ve zamanla oluşan çukurlar dolgu estetiği ile tek bir işlemle ya da birkaç küçük seansla düzeltilebilmekte. Dolgu estetiği hacim yetersizliği oluşan bölgeye ya da dokuya yapılan küçük bir takviye işlemidir. Bu uygulamalar arasında en basit olanıdır. Dolgu estetiğinin iyi sonuç vermesi dolgu malzemesinin iyi kalitede ve uygulama yapan kişinin uzman olmasına bağlı değişir.
Yüz dolgusu estetiği; kırışıklık giderici dolgu malzemesinin gençleştirici etkisini, alt yüz bölgesinde indirebilmektir. Yaşlanan, yorulan ve yıpranan cilt destek malzemelerle uyarılmakta ve kırışıklık giderme işlemi başarı ile uygulanarak yapılmakta. Yok, edilemeyen, pasif kırışıklıklar yüz dolgusu ile birlikte kombine edildiğinde, yüksek derecede düzelme sağlanmakta ve uygulama yapılan kişi mutlu olarak evine gitmektedir.
Son dönemde oldukça çok uygulanan ve oldukça başarılı sonuçları olan bir işlem olman burun dolgusu ve cilt dolgusu sağlıklı ellerde ve işin uzmanları ile yapılmalıdır.

Kimyasallar ve içeriğindeki maddeler belirli bir süre dayanım gösterir ve zamanla yok olur. Dolgu yapılan bölgenin dudak, burun, alın bölgesi ya da burun ucu olmasına bağlı olarak aynı sürelerde zamanla yok olmasını beklemek doğru değildir. Dudak diğer dolgu yapılan yerlere göre hareketli ve çok kullanılan bölge olduğu için, diğer yüz bölgelerine göre, dudak dolgusunun erime süresi daha kısa sürede olmakta.
Dolgunun erime süresini belirleyen ve etkili olan bir diğer faktör de, kişinin yaşam tarzıdır. Zaralı alışkanlıklar, uyku düzeni bozukluğu kişilerde dolgunun verimini azalmaktadır. Kaliteli bir dolgu en uygun ve ideal şartlarda kalıcılık süresi 9-18 ay olarak ve yine kişiden kişiye değişlik gösterebilmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği denildiğinde kafalar biraz karışıyor! Ameliyat olmadan burun estetiği nasıl yapılır güzel sonuçlanır mı? Burun kemikli ve büyük ise şekli nasıl değişebilir? Gibi sorular aklınıza geliyor olabilir. Ancak burun şekli burun dolgusu bilinçli ve işin uzmanı tarafından kullanılarak ameliyatsız olarak değiştirilebilmektedir. Elbette ameliyat gibi kesin değişiklikler olmasa da burunda oldukça olumlu değişiklikler yapmakta ve 5-10 dakika gibi kısa bir zaman içerisinde yapılabilmekte. Özellikle burun estetiği yani burun kusurlarını yok etme ameliyatı rinoplasti olmak istemeyen ve de burun yapısında işlevsel ya da estetik olarak çok büyük kusurlar bulunmayan, nefes almada aşırı zorluk yaşamayan, kişiler ameliyatsız burun estetiği yöntemlerini tercih etmektedir. Ameliyatsız burun estetiği amacıyla geçmişte çeşitli yöntemler uygulanabilir olsa da burun dolgusu yöntemi bu alanda altın standartların üstünde paha biçilmez bir uygulamadır.

Burun Dolgusu Tedavisi Nedir?

Burun yapısı, kişinin yüz güzelliğini doğrudan etkilerken kendine güvenini de olumsuz yönde etkilemekte. Burnun görünümü kişinin yüz hatları ile uyumlu olmasını sağlayan burun estetiği ile oldukça başarılı uygulamalar yapılmaktadır. Güzellik kavramı göreceli olsa da herkesin yüz ölçüleri birbirine benzememekte ve her yüz tipine uygun ve imajı bozmayacak uygulamalar yapılması gerekmektedir. Sokakta birbirine benzeyen yüzlerce burun görmek çok komik olurdu!

Cerrahi bir müdahale yapılmadan, ideal bir burna sahip olmak ve yüz dokusuna alerji yapmayan burun dolgusu işlemi oldukça sık bir şekilde uygulanmaktadır. Burun dolgusu işlemi ile burunda var olan simetri bozuklukları, çökük ya da iç boşluklar, kontur farklılıkları ya da asimetrik olarak sonradan oluşmuş bozukluklar düzeltilebilmektedir. Dolgu malzemelerini ehli ellerde kullanarak estetik ve ideal bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Cerrahi bir işlem ya da uygulama olmayan ve hastaların sosyal hayatlarını olumsuz etkilemeyen ve oldukça rahat bir şekilde yapılan burun dolgusu işlemi, estetik bir buruna sahip olmak isteyenler için en ideal çözüm! Rinoplasti ameliyatı olmak isteyen fakat doktorları tarafından onay verilmeyen ya da ameliyat olmak isteyen fakat çekinen hastalar için oldukça acısız ve kısa süren küçük dokunuşlarla yapılmakta. Ameliyat olmadan nasıl bir buruna sahip olabileceğinizi görmek oldukça güzel bir duygu olmalı.
Burun dolgusu ile burun bozuklukları giderildiği için kişilere özgüven kazandırmaktadır. Burun estetiğinin revizyon ihtiyacını da karşılayan bu uygulamayı burun ameliyatına sıcak bakmayan hastalar için oldukça rahat bir şekilde yapılan burun dolgusu işlemi, birçok hasta tarafından çok daha makul bir yol olarak görülmektedir.
Burun dolgusu işlemi estetiği çözümleri, rinoplasti ameliyatına kıyasla çok daha az acısız ve uygundur. Yaptıran tüm hastalar için avantajlı olan büyük çoğunluğunun memnun kaldığı bu uygulama, günümüzde de oldukça sıklıkla uygulanan dolgu işlemleri arasındadır. Ameliyatla düzeltilebilecek birçok soruna da çözüm bulan burun dolgusu işlemi, oldukça güzel sonuçlar vermektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Erkekler ve kadınlar tarafından oldukça yüksek oranda talep edilen burun dolgusu uygulaması öncesi hasta ile gerekli sohbetler yapılarak, hasta arzu ve istekleri ön plana alınmakta ve aşırı ve anlamsız istekler hastaya uygun bir dille anlatılmaktadır. Uygulamayı isteyen kişinin dijital fotoğrafı çekilmekte ve bu fotoğraf üzerinden uygulamanın nasıl ve nerelere yapılması gerektiğine karar verilmektedir. Hasta hijyen kuralları içerisinde uygulama alanına alınmakta, anestetik krem uygulaması ile burun bölgesinde 25-30 dakikada uyuşması sağlamakta. Vücudun bağ dokusunda bulunan ve bağların içinde komponenti olarak bulunan hyaluronik asidin sentetik formları yavaş ve kontrollü bir şekilde dikkatli olarak planlanan alanlara en ince uçlu iğneler yardımıyla enjekte edilmektedir. Enjeksiyon sonrası hasta bir süre kontrol amaçlı bekletilmekte ve son bir şekillendirmeye gerek varsa uygulama yeniden yapılarak burnun doğal bir şekle kavuşması sağlamaktadır.
Burun dolgusunun ne kadar uygulanması gerektiği, burun dolgusu fiyatları ve hastaya hangi çeşit dolgu malzemesi kullanılacağı, kişiden kişiye ve yaşa bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

“Estetik Dolgu Nedir? Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?” için bir cevap

  1. çok ilginç bir rapor. 👍

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: