Evinizi Bebeğiniz İçin Hazırlayın!

Müjdeli haberi aldınız! Artık ailenize yeni bir üye katılacak. Ailenizin yeni üyesi için heyecanlanmanız ve hazırlıklara başlamanız gayet normal. Bebeğinizin doğumuna kadar olan bu heyecanlı süreci iyi yönetmeniz ve bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamanız için neler yapacağınızı biliyor musunuz? Eviniz çocuğunuzun hayatı tanımaya başlayacağı onun her özel anına tanıklık edeceğiniz bir yer! Evinizi nasıl dekore etmelisiniz? Yeni doğan bebeğe nasıl hazırlanmalısınız? Yeni doğan dekorasyonuna dair tüm ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunuzu Gözden Geçirebilirsiniz

İlk olarak evinizin güvenli olmasını sağlamalısınız. Ev dekorasyonunuzu bebeğinizin güvenliğine göre düzenlemeli, onun sağlığına öncelik vermelisinizBebeğiniz, hayatı keşfetmek için ilk adımını atmaya çalıştığında veya sürünmeyi öğrendiğinde mobilyalarınız bebeğinize zarar verebilir. Zarar görmemesi ve yaralanmaması için  mobilyalarınızın sivri taraflarına yumuşak köşe koruyucular takmalısınız. Bebeğinizin hareket alanını kısıtlayan veya ona  tehlike yaratabilecek eşyalarınızı bir süreliğine depoya veya ardiyeye kaldırabilirsiniz. Sallanan veya sağlam olmayan mobilyalarınızı duvara sabitleyerek bebeğinizin güvenliğini artırmış olası kazaları da önlemiş olursunuz. Pencere ve kapı kilitlerini onun ulaşamayacağı yüksekliğe çıkarabilir, yana doğru açılan pencere camlarını yukarıdan açabilir konuma getirebilirsiniz. Evinizdeki prizlerin tümünü kapaklı hale getirerek kötü kazaların önüne geçmiş olursunuz. Tehlike içeren eşyaların yanı sıra kullandığınız kimyasal madde içeren sıvıları veya temizlik ürünlerini kilitli bir dolapta tutabilirsiniz. Dolaplarınızda kilit sistemi bulunmuyorsa, mıknatıslı kilitler ile geçici önlemler alabilirsiniz.

Mutfakta Bebeğinize Yer Açabilirsiniz

Mutfak, gün içerisinde çok sık kullandığınız evin bölümlerinden birisidir. Bebeğiniz gelmeden mutfağınıza gerekli olan düzenlemeleri yaparak  özel bir bölümü bebeğinize ayırmalısınız. Onun beslenmesi ve bakımında kullanacağınız eşyalarını, mama sandalyesi gibi onun rahat edebileceği ürünleri belli bir bölüme yerleştirebilirsiniz. Bebeğinizin konforunu, güvenliği ile birlikte sağlamayı unutmamalısınız. Ocağı ve fırını kullanırken dikkatli olmalı tava ve tencereleri bebeğinizin erişemeyeceği ya da bebeğinizin üzerine düşmeyecek şekilde yerleştirmelisiniz. Mümkünse bebeğinizin siz yokken girmemesi için mutfak kapısını kilitli tutabilirsiniz. Mutfaklarınız Amerikan mutfak modelinde ise geçici ev dekorasyonu fikirlerinden biri ile bu bölümü kapalı hale getirebilirsiniz.

Ev İçindeki Konforunuzu Artırabilirsiniz

Bebeğinize ait kıyafetleri ayına ve kullanım sıklığına göre ayırmak çok işinize yarayacak! Sık kullandığı kıyafetlerini ve eşyalarını bebeğinizin dolabına sıralı olarak yerleştirebilirsiniz. Böylelikle, aradığınız kıyafeti hemen bulabilirsiniz. Bebeğinize yakın olmak ve aklınız onda kalmadan ev işlerinizi daha rahat yapmak için eviniz tek katlı değilse sürekli olarak merdivenleri çıkıp merdivenlerden inmek yerine üst kata ve alt kata birer beşik koyabilirsiniz. Evinizin düzenini yenilerken veya evinizin dekorasyonunu değiştirirken bebek arabası, bebek puseti ve ana kucağı gibi taşıma araçlarını kolayca kullanabileceğiniz boş bir alana veya odaya koyabilirsiniz. Odalarınız buna müsait değilse portmantoda bir bölümü bu eşyalar için ayırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: