İçeriğe geç

Göbek Yağlarını Eriten 10 Süper Baharat

Bu besinlere dikkat vücutta yağ bırakmıyorlar! Metabolizmayı hızlandıran ve bedende kronikleşmiş yağlarla savaşan süper besinler ile sağlıklı kilo kaybı yaşayın!

Metabolizmanız, yediklerinizi sindirme sırasında yavaş çalışıyorsa ve aldığınız gıdaların glisemik endeksi yüksek ise vücudumuzun yediklerimizi enerjiye çevirmeden depolar. Hızlı ama sağlıklı kilo verebilmeniz için vücudunuza destek olmalısınız. Yemeklerle birlikte tüketebileceğiniz ya da çayını yapıp yemek aralarında içebileceğiniz yağ yakımını hızlandıran besinler bağışıklığınızı desteklerken kronik yağları da parçalarlar. İşte metabolizmayı hızlandıran yağ yakımı destekleyen mucize besinler…

ZENCEFİL
Vücut ısısını artırır ve iç ısı yağların yumuşamasına ve bedenden atılmasına sağlar. Ayrıca metabolizma hızını arttırır, iştah kontrolünü sağlar ve bağışıklık güçlendirir.

ZERDEÇAL
Kan şekerini dengelerken aşırı yemeyi azaltır ve iştah baskılar. Yüksek oranda içerdiği beta-karoten karaciğeri zararlı toksinlerden arındırır ve insülin direnci ile de savaşır.

TARÇIN
İnsülini dengeleyen ve zaman zaman herkesin yaşadığı baskılanamayan tatlı krizlerini önler. Metabolizmayı hızlandıran tarçın kan şekeri dengesini aynı seviyede tutar. Ayrıca yeşil çay içine atılan çubuk tarçın özellikle bel çevresi yağlarının yakılmasına da katkı sağlar

KÖRİ
Yağların depolanmasına izin vermez, kan şekerini dengede tutar ve vücut ısısını artırarak ekstra yağ yakımı yapar.

HARDAL
En hızlı kilo kaybını sağlayan bir numaralı baharattır. Günlük olarak düzenli tüketilen 1 çay kaşığı hardal metabolizma hızını yaklaşık %25 oranında arttırır. Ayrıca ağrılara iyi gelir ve antioksidan görevi yapar.

KARABİBER
İçeriğinde bulunan piperin maddesi metabolizma hızını artırır. Hazmı kolaylaştıran özelliği ile de sindirimi hızlandırır. Anti-oksidan ve antibakteriyel özelliği bedeni koru ve güçlendirir.

PUL BİBER
Metabolizma hızını artırır ve yağ yakımını destekler. İştahı baskılar ve mikropları öldürür.

ÇÖREK OTU
Glikozun bağırsaklardan hızlı emilimini yavaşlatır, kan şekerini düzenler ve iştah baskılar.

BİBERİYE
Yağ yakımını artıran özelliği metabolizma hızını da attırır. Vücut ısısını yükseltir ve dolaşımı hızlandırır.

YEŞİL ÇAY

Yeşil çayda bulunan ve birçok şeye faydası olan antioksidanlar metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybına yardımcı olmakta. Ayrıca içindeki etken maddeler zamanda yağ hücrelerini harekete geçirerek yağ yakımına da desteklemektedir.

13 Yorumlar »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: