Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 17 Gençlik Filmi

Bugüne kadar yayınlanan ve tüm zamanların en iyi gençlik filmlerini sizler için bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel evde izlenebilecek filmler eğlenceli, heyecanlı ve bir o kadar da seyir zevki yüksek filmler.  Seçip sizler için derlediğimiz filmler, IMDb puanına göre Gençlerin Oylarıyla Belirlenmiş izleyicilerden tam not almayı başarmış  En İyi 17 Gençlik Filmi! Her biri birbirinden eğlenceli, romantik, komedi ve macera dolu iyi seyirler…1- Bring It On (2000) 
    IMDb: 6.0
    Tür: Komedi
 
Amerikalı yapımcı Peytin Reed yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film “Gençlik Ateşi”, 2000 yılının Kasım ayında vizyona girmiştir. Komedi film kategorisin de çekilen oldukça eğlenceli sahnelerin olduğu film yüksek seyir zevki sunmakta. Oyuncular; Kristen Dunst, Gabrielle Union, Jesse Bradford ve Eliza Dushku’dur. En iyi gençlik filmleri arasında sayılan ve seyircisinden pozitif not alan film “Bring It On”, çok ünlü bir futbol takımının efsanevi şekilde şampiyonluğa giden mücadelesini konu almaktadır. Rancho Carne Lisesi’nin futbol takımı arka arkaya beş şampiyonluğa ev sahipliği yapmıştır. Takımın en dikkat çeken özelliği ise takıma destekleyen sahanın güzel amigo kızlardır. Başarı öyküsü ve bu başarıya giden yolu anlatan anlamlı bir yolculuğun hikayesi….

2- Every Day (2018)
    IMDB Puanı: 6,4/10
    Tür: Komedi


Her gün farklı bir bedende uyanmak? Bu filmde, kendi bedeni olmayan, her gün başka birinin bedeninde uyanan karakterin maceralarını izliyoruz. Kendine ait bir bedene sahip olmayan biri aşık olursa ne olur? Bu film macera, heyecan ve birçok soruyu bir arada toplayan komik bir yapıt. Seyircisi tarafından oldukça sevilen ve olumlu yorumlar alan film seyretmeye değer!

3- Thirteen (2003)
    IMDb: 6.8
   Tür: Dram

Amerikalı film yapımcısı Catherine Hardwicke yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Thirteen” filmi, 2003 yılında çekilmeye başlanmış 2004 Ocak ayında gösterime girmiştir. Çocukluktan çıkamayan ve ayıcıkları ve Barbie bebekleriyle oynayan Tracy, ergenliğin etkisi ile bocalayan genç bir çocuktur. Lise hayatında çevresindeki cinsel konulara istemeden şahitlik eden Tracy, bu durumdan hoşlanmasa da o gençler gibi popüler bir genç olmayı hayal etmekte “Thirteen ” filminin oyuncuları Nikki Reed, Holly Hunter, Evan Wood ve Vanessa Hudgens gibi başarılı gençlik filmleri oyuncularıdır.

4- Ted (2012)
    IMDb: 6.9
   Tür: Komedi

Komedi filmleri arasında en sevilen yapımlardan biri olan “Ayı Ted”, Seth MacFarlane yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanmıştır. Film oyuncak ayısı Ted’in canlanması ile hayatı değişen ve oyuncak ayısı ile birlikte yaşadığı birbirinden komik sahneleri anlatmakta. Başarılı filmin oyuncuları Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane, Giovanni Ribisi ve Jessica Barth. Hem gençlerin hemde çocukların severek izlediği yapım zevkli bir seyir keyfi sunuyor!

5- Love Rosie (2014)
    IMDb: 7.2
   Tür: Romantik, Komedi

Çok küçük yaşlardan beri çok yakın iki dost olan Rosie ve Alex, birbirlerine karşı hiçbir zaman duygusal hisler hissetmemişlerdir. Fakat 18 yaşına geldiklerinde yeni sevgili seçimlerinde büyük bir çatışmaya girerler. Her şeye rağmen aralarında ki güzel bağları koparmayan ikili, başka sevgilerin peşinden giderek hüsrana uğrarlar. Yıllar sonra yeniden karşılaşan Rosie ve Alex, yeniden başlama konusunda acaba ne yapacaklar?

6- Brick (2005)
    IMDb: 7.3
    Tür: Dram, Macera


2005 yılında vizyona giren “Asi Gençlik” filmlerinin ünlü yönetmeni Rian Johnson tarafından beyazperdeye aktarılan film 2006 yılının Nisan ayında gösterime girmiştir. Filmde, eski kız arkadaşının kaybolduğunu öğrenen liseli bir gencin yaşadığı hüzünlü olayları konu etmektedir. Liseli genç, kız arkadaşını ararken çok farklı olayların ortasında kalır. Hikayesi ve anlatım tarzı bakımından çok başarılı olan film sürükleyici bir seyir keyfi veriyor! Başarılı filmin oyuncuları ise  Emilie de Ravin, Nora Zehetner, Lukas Haas ve Noah Segan. gençlik filmleri serisinde en fazla seyirciyi sinemaya çeken yapımlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.7- Juno (2007)
    IMDb: 7.5
    Tür:Dram, Komedi

Oldukça sevimli ve içine kapanık olan lise öğrencisi olan Juno, merak ve heyecan sonucu, okuldan arkadaşı Bleeker ile birlikte olur. Ancak hiç düşünmediği bir anda kız arkadaşının hamile kalması bunun sonucunda gelişen olaylar can sıkıntısına sebep olacaktır! Yakın arkadaşı Leah ile bu konuya bir çözüm aramaya verirler. Bebeğini dokuz ay boyunca taşıyacak ve daha sonra bebeğini varlıklı bir aileye evlatlık verecektir. Yaşanan bu olaylar ve gebelik süreci Juno’yu oldukça olgunlaştırır. Bebeği evlatlık vereceği aile ile kurulan dostluk olayları farklı yönlere sürükleyecektir!

8- Youth (2015)
    IMDb: 7.3
    Tür: Dram, Komedi


İki kafadarın İsviçre Alplerinde yaşadığı ve yaşamayı hayal ettiği konuları anlatan film, 2016 yılının Ocak ayında vizyona girmiştir. İki arkadaş Fred ve Mick, defalarca birlikte tatil yapmışlardır. Yıllar sonra yeniden tatilde bir araya gelecek olan iki kafadarın maceralarını sürükleyici bir dille anlatan film oldukça eğlenceli sahnelere sahip. Alplerde muhteşem manzaralı bir kaplıca otelinde senelerin yorgunluk atmak için sabırsızlanmaktadırlar. Fred, emekli bir besteci, Mick, sinema ve film sektöründe çalışan ünlü bir yönetmendir. Mick yeni filmi için yeni yüzler ararken, Fred, yeniden müzik hayatına dönmek için çok kararsızdır. “Youth” filmin yönetmeni de  Paolo Sorrentino’dur. Oldukça eğlenceli ve eşsiz bir manzara sunan film seyir etmeye değer!

9- La Grande Bellezza (2013)
    IMDb: 7.8
    Tür: Dram, Komedi


“La Grande Bellezza” bu filmin yönetmeni ünlü İtalyan yapımcı Paolo Sorrentino’dur. 2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü için aday gösterilen ve komedi dalında yarışan filmin başrollerinde Toni Servillo, Sabrina Ferilli, Carlo Verdone, Pamela Villoresi ve Galatea Ranzi rol almıştır.Türkçe adı Muhteşem Güzellik olan filminin konusu; kadınların onun yaşamına özendiği ve onun gibi olmak istedikleri  Jep Gamberdella’nın lüks yaşamını anlatmaktadır. Jep, çılgın partiler zengin akşam yemekleri  ile gösterişli bir hayat sürmektedir. Jep’in zengin ve ihtişamlı hayatını konu alan film zengin görselleri ile göz dolduruyor!

10- 13 Going on 30 (2004)
       IMDb: 7.2
       Tür: Komedi


Kalbinizden ve inanarak dilek diliyorsanız iki kere düşünün! Beklemediğiniz bir anda gerçekleşebilir. Bu yaşanmış bir olayı anlatan keyifli bir film. Jenna’nın, on üçüncü doğum günü partisinde, yakın arkadaşı Lucy’nin yaptığı şaka ile her şey alt üst olur. Hoşlandığı erkek arkadaşı tarafından beğenilmeyen ve alay konusu olan Jenna, otuz yaşına gelene dek kaybolmak için dilek diler. Ve elindeki dilek tozu umulmadık bir biçimde onu otuz yaşına götürür. Fit bir vücut, rüya gibi bir ev, muhteşem elbiseler ve fit bir erkek arkadaş. Bundan daha güzel ne olabilir ki? Fakat Jenna, istediğinin bu olmadığın anlar ve geriye dönmek ister. Geçmişe dönmeden Matt görmek ister fakat çok mutlu olmayacaktır! 

11- 17 Again (2009)
       IMDb: 6.4
       Tür:  Aile, Dram, Fantastik, Komedi


Mike O’Donnell 1989 yılında lise son sınıf talebesidir. Okulun gözde ve popüler öğrencilerinden olan Mike aynı zamanda basket takımının da en önemli oyuncusudur. Kendini yıldızı olarak gören Mike, geleceğini de garanti altına almış zannetmektedir. Üniversitede alacağı burs ve başarılı bir kariyer avucunun içinde gibidir. Fakat Mike tüm bunları elinin tersi ile iter. Kendisine gelen tüm teklifleri reddetmeye karar verir. Her şeyi elinin tersiyle iten Mike, bebek beklediğini öğrendiği kız arkadaşı Scarlet ile evlenmeye planlamaktadır! Aradan geçen 20 yıldan sonra Mike’ın güzel günleri geride kalmıştır. Scarlet’la evliliği bitim aşamasına gelen ve ilişkileri parçalanan Mike, sıkıntılı bir döneme girmiştir. İş hayatı ve evliliği ters giden Mike, ergenlik çağındaki oğlunun kendisini bir zavallı gibi görmesi ile hüsrana uğramıştır. Hayatı tamamen çıkmaza giren Mike milyarder arkadaşı Ned’in yanında yaşamaya mecbur kalmıştır. Bir mücize gerçekleşir ve Mike 17 yaşına geri döner. Hayata dair dersler çıkarabileceğiniz mükemmel bir eser. Oyuncuları, Zac Efron, Matthew Perry,Leslie Mann, Michelle Trachtenberg,Thomas Lennon. Yönetmen: Burr Steers.

12 -The Perks of Being a Wallflower (2012)
       IMDb: 8.0
       Tür: Dram, Komedi, Drama 

 20 Eylül 2012  tarihinde vizyona giren The Perks of Being a Wallflower, yönetmenliğini Stephen Chbosky’nin üstlendiği filmdir. Başrol rollerde Logan Lerman, Ezra Miller ve Emma Watson bulunuyor. 

Charlie, arkadaşları tarafından daima hor görülen ve görmezden gelinen, kendi iç dünyasında kişisel sorunlarıyla boğulan sorunlu bir gençtir. Hemen hemen girdiği her toplumda acımasızca alay edilen Charlie, en çok sevdiği ve en iyi anlaştığı arkadaşının intihara teşebbüs etmesiyle iyice içine kapanır.Artık sadece alay konusu değil çok büyük bir ruhsal boşlukta onu sıkmaktadır. Aynı sene liseye başlayan Charlie burada huzuru bulacaktır.Yeni okulunda tanıştığı kardeşler, Sam ve Patrick kendisini çok severler. İki kardeş,  çekingen ve içine kapalı olan  Charlie’ye hayattan zevk almayı öğretirler. Charlie, bir taraftan çocukluk travmasını atlatmaya çalışırken diğer taraftan da hayatla baş etmeyi öğrenecektir. Sam ve Patrik’in yardımı ile gerçek dünyayı tanımaya başlayan Charlie için yaşam yeni başlamış gibidir.

13- Mean Girls (2004)
      IMDb: 7.0
      Tür: Komedi


Lorne Michaels, Tony Shimkin yapımcılığını yaptığı 16 Temmuz 2004’de Türkiye’de gösterime girmiştir. Kötü Kızlar, Mark Watersan komedi türünde çektiği bir gençlik filmidir. Oyuncu kadrosunda Tina Fey, Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Amanda Seyfried, Lacey Chabert bulunmakta. Filmin kahramanı olan Cady 16 yaşına gelip liseye başladığında orman kanunlarının farklı bir boyut kazandığı yaşamı fark edecektir.
Okulun en popüler kızının eski sevgilisine Cady aşık olur. Bu aşamadan sonra Cady için işler karışmıştır artık. Afrika’da doğup ve orada büyüyen Cady’nin annesi ve babası zoologdur. Cady büyüme yolunda ilerlerken hayata dair bir ilkeyi temel alarak seçer. ”Doğada güçlü olan hayatta kalır”! Daha on beş yaşında olan ve hayatı kendi kafasında kurduğu düzene oturtmaya çalışan Cady kısa zaman sonra yanıldığını anlayacaktır. Liseye hayatı onun planlarını bozmuştur ve kafasındaki o orman kanunlarının sandığı gibi olmadığını görür. Birde işin içine aşk girince  her şeye baştan başlaması gerekecektir. Cady, okulun en gözde kızının eski erkek arkadaşı ile gönül macerası yaşamaya başlayınca  kaptırmıştır. işler haliyle karışır…

14- Cashback (2006)
      IMDb: 7.2
      Tür: Fantastik, Komedi, Drama


Cashback, 2006’da Sean Ellis’in yazıp, yine kendisinin yönettiği romantik bir komedi-drama filmidir. İlk kez 2004’te kısa film olarak sergilenen, 2006’da uzun metraj olarak yeniden düzenlendi. Her ikisinde de Sean Biggerstaff ve Emilia Fox’un oynadığı Sean Ellis, Lene Bausager tarafından yapımcılığı üstlenilmiştir. Oyuncu kadrosu Sean Biggerstaff, Emilia Fox, Michelle Ryan, Keeley Hazell ve Jared Harris. Belçika yapımı olan Cashback’de Ben adındaki gencin yaşadığı ayrılık acısı ve  bu acı ile başa çıkabilmek için izlediği yolları anlatmaktadır. Tüm olarların geçtiği sihirli bir süpermarkette film şekil almaktadır. Ben, aşk acısı ile birlikte uykusuzluk sorunu da çekmektedir. Çareyi süpermarketin gece vardiyasında çalışmakta bulmaya çalışan Ben, ilginç olaylarla karşı karşıya kalacaktır.

Ben ve çalışma arkadaşları çeşitli oyunlar geliştirmeye başlarlar. Kimi market reyonları arasında kaykayla gezer, kimi dövüş sanatlarındaki ustalığını geliştirir. Ben  içine kapanır ve kendi dünyasında yaşayarak  düşüncelerinden bir an olsun sıyrılmaya odaklanır. Ben, zamanı unutmaya çalıştıkça, zamanı durdurabildiğini fark eder. Gün geçtikçe Ben zamana hükmetmenin yollarını bulur.

15- Paper Towns (2015)
      IMDb: 6.4
      Tür: Komedi, Drama


Kağıttan Kentler 2015 Amerikan yapımı,komedi ve dram filmi. Jake Schreier, John Green’in aynı adlı romanından uyarlananan filmin senaristleri Scott Neustadter ve Michael H. Weber. Jake Schreier yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Cara Delevingne, Nat Wolff,Halston Sage, Austin Abrams, Justice Smith. Quentin’in hayal;  gizemli bir kızı elde etmek ve onunla birlikte hayallerindeki mutlu hayatı yaşamaktır. Quentin’e göre, bu hayallerindeki Margo’dur. 9 yaşında aynı mahallede yaşadığı Margo ile yıllar içinde bağı kopmuştur. Ta ki o akşama kadar! Margo Quentin yanına gelip yardım ister. Margo Yaşadıkları heyecan dolu maceraların ardından bir anda ortadan kayıplara karışır.. Quentin ve 2 arkadaşı, Margo’nun geride bıraktığı ipuçlarından  arayışla dolu bir yolculuğa çıkarlar. Margo’yu bulmak için yapılan bu yolculuk, onları çok başka serüvenlere sürükleyecektir.

16- American Graffiti (1973)
      IMDb: 7.4
      Tür: Dram, Macera


Amerikan Graffiti  ismiyle çekilen ve sinemaya aktarılan film yönetmeni George Lucas. 1973 yılının Ağustos ayında vizyona giren film Üniversiteye başlayacak bir grup öğrencilerin son günüde neler yaşadıklarını konu etmektedir. Arkadaşlardan biri okuma konusunda karasızdır. Diğer arkadaşı onu ikna ederek birlikte üniversite okumak istemektedir. Curt bu konuda son derece kararsızken Steve ise oldukça hevesli bir öğrencidir. Paul Le Mat, Ron Howard, Harrison Ford, Cindy Williams ve Richard Dreyfuss rol filmde başrollerde olan oyunculardır. Oldukça keyifli ve eğlenceli sahneleri olan film seyircisinden tam not almıştır.
Arabaların ve heyecanın bir arada olduğu seyir zevki yüksek bir film.
      

17- American Honey (2016)
      IMDb: 7.0
      Tür: Dram, Romantik


Andrea Arnold’un yönetmenliğinde çekilen “American Honey” filmi, 2016 yılında gösterime girmiştir. Başrollerde Sasha Lane, Shia LaBeouf, Crystal Ice ve Riley Keough’un olduğu seyir zevki çok yüksek filmler arasındadır. Romantik ve dram içeriği ile izleyiciye duygusal anlar yaşatan flm çok sayıda seyirciyi sinemaya çekmeyi başarmıştır. Filmin konusu Star, Jack isimli cazibesi yüksek bir adamla tanışır ve çok etkilenir. Fakat Jack amacının çok farklı olduğunu bilmeden onunla arkadaşlık etmeye devam eder. Jack’in evsiz gençlere magazin gündemi satan tehlikeli bir adamdır.
Jack, Star’ı da aynı şekilde işlerinde kullanmak için yanına alır. Sonrasında gelişen ve ikisininde hayatını etkileyen birçok olayla yüzleşmek zorunda kalırlar.
Film döneminin en fazla bütçeli filmlerinden biridir. Ayrıca birçok alanda gençlere ders niteliği taşıyan film sinema eleştirmenlerinden de olumlu notlar almıştır.

Birçok alanda ödül alan ya da birçok ödüle aday gösterilen on yedi yabancı film. Her biri konusu ve ana fikri olarak çok farklı anlatımlara sahip özel yapımlar. İzleyicisi tarafından beğenilen ve defalarca izlenilen baş yapıtları sizler için anlattık. Ölmeden önce izlenmesi gereken ve her yaş gurubuna hitap eden  En İyi 17 Gençlik Filmleri…..

“Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 17 Gençlik Filmi” için 2 cevap

  1. Hi, this is Jeniffer. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/2y5ndy8v

    Beğen

  2. Hi, this is Jeniffer. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/2bodlc6r

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: