Her şeyi Denedim Olmuyor Bu Kilolarla Başım Dertte!Kilo vermek için birçok yolu denedikten sonra ibrenin değişmediğini görmek kişinin moralini bozarken motivesini de azaltıyor! Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz o zaman sizin doğru yönlendirmeye ihtiyacınız var demektir. Az yemek yemek zayıflatmadığı gibi çok protein almakta yine zayıflatmıyor. Amaç bedene çalışması gerektiğini depolamadan yakması gerektiğini öğretmek olmalı. İnsan bedeni öğünlü ve dengeli beslenme üzerine inşa edilmiştir. Bedenimiz yağ ve kas olarak kilo verme periyoduna girince vücudun metabolizma hızı, yani kalori yakma hızı da düşmeye başlar. Beden az kalori ve yemekle kıtlık hissine kapılır ve kilitlenir. Bedenin yeniden normal olarak çalışması ve kilo kaybı yaşaması için bazı destek ipuçları ile yeniden hareketlendirilmesi gerekir.1. Egzersiz Seviyesini 1 Kademe Düşürmek!

Kilo kaybı yaşarken kendinizi aşırı yorgun hissediyorsanız yaptığın egzersizlerin fazla yoğun olduğunu gösteriyor olabilir. Çoğunlukla insanlar daha hızlı ve daha çok kilo vermek için egzersizlerin yoğunluğunu artırırlar oysaki bu sadece bedeni yorar ve ödem yapmasına neden olur. Ayrıca  kısa vadede hızlı bir kilo kaybı yaşansa da uzun vadede verilen kiloların geri alınması ile sonuçlana bilmektedir.

2. Beslenme Listesini Yeniden Düzenlemek!


Kilo verdikçe insan beyni açlığı daha çok hissetmeye başlar. Bunu engellemek için bedenin ve beynin  beslenmesini doğru gıdalarla takviye etmek gerekir. Yemek listesine baklagiller veya yağsız etler eklemelisiniz. Bu ek destek sizin daha fazla ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır.

3. Ruhu Nadasa Almak!

Kilo verme süreci kişinin alışmadığı şeyleri yapması ve alıştığı şeyleri yapamaması içeren  sinir bozucu bir dönemdir. Buna bağlı olarak ruh dengesi ve sinirler değişebilmekte. Böyle noktaya gelinmiş ise devam etmek yerine bir süreliğine ruhunuzu nadasa alın.  Yapılan bir araştırmalar  bu durumda insan bedeninde kortizol hormonunun salgılanması artığı için kilo kaybı yerine kilo alımı yaşanabilmekte. Rahatlamak ve daha dingin olabilmek için sizi mutlu ve huzurlu kılacak faaliyetler deneyimlemelisiniz.Spor Dışında da Hareket Etmek!

Günlük yürüyüş ya da spordan sonra hareketsiz kalmamaya dikkat edin. Gün içinde küçük de olsa aralıklı olarak bedenin kan dolaşımını hızlandırması için yemeklerden sonra 50 ile 100 adım arası yürüyün. Kısa mesafelerde araç kullanmak yerine yürümeyi tercih edin ve bunu severek yapın!

Haftada 2 Kez Ağırlık Çalışması Yapmak!

Normal spora destek olarak haftada iki kez yapılan kardiyo hareketleri bedeni hızlandırır ve yağ yakım hızını artırır. Her gün yapılan ağır kardiyo hareketleri bedeni yorar ve ruhu dengeyi zorlamaya başlar. Çünkü aşırı zorlanan ve yorulan beden bir diğer güne yorgun ve kilitlenmiş olarak başlayacaktır.İhtiyacınız Kadar Su Tüketmek!

Kilo verme sürecinde gerektiği kadar ve beden ihtiyacı kadar su tüketmek çok daha faydalı olmaktadır. Mevsimine göre bu miktarı azalta ya da çoğaltabilirsiniz. Aşırı sıvı tüketimi de böbrekleri yoracağı için halsiz ve isteksiz hissettirebilir!

“Her şeyi Denedim Olmuyor Bu Kilolarla Başım Dertte!” için 2 cevap

  1. Süper

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: