Bel Bölgesindeki Yağları Eriten 10 Süper Besin

Sağlıksız beslenme, aşırı alkol tüketimi, hareketsiz bir yaşam, çeşitli hastalıklar bu ve benzeri sayısız birçok unsur kilo almanıza sebep olabilir! Bu sebepler özellikle vücudunuzun üst kısmının kalınlaşmasına, bel bölgenizin yağlanmasına yol açabilir. Bel bölgesinde meydana gelen yağlanma kişiyi hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak kötü etkileyebilir ve kişiyi mutsuz edebilir! 10 süper besin ile bel bölgenizin yağlanmasının önüne geçebilir, beslenmenizi bu 10 süper besin ile destekleyebilirsiniz!

1-) Elma

Elma içerisinde bulunan C vitamini, flavonoid  ve beta karoten ile bel bölgesindeki fazla yağları eritiyor ve bel bölgesinin düzleşmesine katkı sağlıyor! Kilo vermek için güne elma yiyerek başlayabilir ve gün içerisinde en az iki – üç elma yiyebilirsiniz.

2-) Muz

Muz, kalsiyum, postasyum, ve magnezyum açısından zengin bir meyvedir. Muz  75-100 kalori arasındadır. Ara öğünlerde muz tüketimi vitamin ve mineral alımını desteklerken tok tutma özelliği ile de acıkmanızı önler. Üstelik, muz karın bölgesinde ki yağların yakımını hızlandırır!

3-)Kereviz

Doğal yollardan kilo verilmesini pekiştiren bu süper besini mutlaka tüketmelisiniz! Kereviz içeriğinde bulunan c vitamini ve kalsiyum ile kilo vermeye yardımcı oluyor!

4-) Süt ve Süt Ürünleri (Az yağlı veya yağsız olanlar)

Süt ve süt ürünleri kas yapımını desteklerken kilo kaybını da arttırıyor. Süt, Osteoperoz başta olmak üzere, obezite, yüksek kan basıncı ve kanser ile savaşıyor.  Bunun yanı sıra süt, kalsiyum, protein, fosfor, riboflavin ve B12 vitamini içeren zengin bir besindir.

5-) Yumurta

Yumurta, kas yapımını desteklerken karın yağlarıyla da savaşır. Tam bir süper besin olan yumurta sabahları tüketildiğinde gün boyu tok tutuyor ve obezite ile savaşıyor. Yumurtanın yanında maydanoz ve ceviz yiyebilir ve daha uzun süre tok kalabilirsiniz. Uzun süreli tokluğun yanı sıra faydalı yağ asidi alabilir, beslenmenizdeki lif dengesini sağlayabilirsiniz.

6-) Badem ve Diğer Yağlı Tohumlar

Badem; karbonhidrat, protein, doymamış yağ, lif, fosfor, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, çinko gibi değerli mineralleri A, B, C ve E vitamini gibi besleyici vitaminleri içerir. İçeriğinde bulunan yağlar tok tutar ve kas yapımı arttırır. Böylece açlık hissini azaltır.

7-) Balık

Balık, kas yapımını destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Obezite ve diğer birçok hastalık ile savaşır. Bel bölgesi yağlanması ve karın içi yağlamaya da engel olur!

 8-)Ananas

Tropikal iklim kuşağının meyvelerinden olan ananas, yüksek lif oranı ile uzun süre tok tutar. Ayrıca az bulunan bir mineral olan manganezin de mükemmel bir kaynağıdır. İçerdiği bromelain enzimi proteinleri sindirici etkiye sahiptir. Ayrıca vücutta meydana gelebilecek olan ödemi de etkili bir biçimde azaltır

9-)Yeşil Çay

Yeşil çayın içerisindeki etkili bileşenlerden kateşin adı verilen biyolojik öğe yağ yakıcı etki sağlarken bel bölgesindeki yağları da parçalıyor.

10-) Yulaf Kepeği

Yulaf ezmesi de denilen yulaf kepeği LDL kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Kan şekerini ve mide-bağırsak fonksiyonlarını düzenleyici etkisi vardır. Aynı zamanda önemli antioksidanlardan selenyum kaynağıdır. Birçok özelliği ile bel bölgesi yağlarının parçalanarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: